Coaching ADHD

Zacznijmy od tego, że ADHD da się ogarnąć!

What’s STRONG with you? – Na tym budujesz poczucie Twojej wartości, wypracowujesz metody, które dla Ciebie będą skuteczne w każdej ważnej dla Ciebie sferze. Odkryjesz jak wykorzystać to, w czym wlaśnie Ty jesteś najlepsza / najlepszy!

Jednak  zanim tam dotrzesz, możesz potrzebować najpierw zapanować nad codziennym chaosem, rozproszeniem, dopaminą i tym, jak ADHD wpływa na Twoje życie.  Uporządkować nawyki, plany i przyzwyczajenia; zapanować nad bałaganem fizycznym i psychicznym. 

Co możesz zyskać dzięki sesjom coachingowym?

Możliwe, że dopiero w dorosłym życiu zdiagnozowano u Ciebie ADHD i chcesz się z tym jakoś „uporać”. Celowo wkładam to słowo w cudzysłów, bo to Ty najlepiej wiesz, co za tym stoi.

Jakiekolwiek emocje Ci towarzyszą, cokolwiek potrzebujesz zaadresować aby było Ci lepiej i łatwiej – tutaj jest dobre miejsce na to. 

Coaching opiera się na relacji, empatii i partnerstwie, posiada elementy mentoringowe, kiedy coach wraz z klientką/klientem projektuje najbardziej służące klientce/klientowi, metody działania w sytuacjach utrudnionych przez objawy ADHD.

Coaching, obok farmakoterapii i psychoterapii, jest jedną z naukowo przebadanych metod wspierania osób z ADHD i łagodzenia wpływów ADHD na życie codziennie i zawodowe.

Badania przeprowadzone przez Association for Talent Development (2014) wykazały, że coaching poprawia komunikację (69%), zwiększa zaangażowanie (65%), zwiększa transfer umiejętności do wyników (63%) i stymuluje produktywność (61%).